Sıkça Sorulan Sorular

Nakliyat sigortası zorunluluk mudur?

Nakliyat sigortası yaptırma yasal anlamda zorunlu bir süreç değildir. Şehir içi ve şehir dışı malzeme ve eşya taşımacılığı sırasında genel anlamda çok fazla sigorta yapıldığı görülmez. Fakat şehirler arası taşımacılık esnasında özellikle elektronik eşya ve antika cihazlar için nakliye sigortası yapılır.

Eşya depolama sigortası zorunlu mudur?

Eşya depolama sigortası yaptırmak zorunludur. Eşyalarınız uzun bir süre boyunca depoda kalabilir. Bu nedenle her türlü tedbirin alınması şarttır. Eşya depolama hizmetinde her zaman sigorta ve sözleşme yapmaktayız.

Evden eve nakliyat firmaları arasında fiyat farklılıklarının çok fazla olmasının nedeni nedir?

Tüm sektörlerde olduğu gibi nakliye sektöründe de büyük fiyat farklılıkları olabilmektedir. Fakat ucuz olmamasını tercih etmek müşteri açısından son derece önemlidir. Ucuz hizmet veren firmalar malzeme ve eleman açısından sorunlu olabilir. Aynı zamanda taşıma günü sizden ekstra bir bedel talep edebilirler.

Nakliyat firmalarında neden fiyat değişikliği oluyor?

Küçük şehirlerde nakliyat firmaları, İstanbul’daki nakliyat firmaları fiyatlara göre daha ucuzdur. Burada dikkat edilmesi gereken her pahalı olan firmanın kaliteli olmadığıdır. Önemli olan kaliteli ve standartlara uygun bir şekilde taşımacılık hizmeti verilmesidir. Genel anlamda tüm firmalar kaliteli olduklarını iddia edebilirler.  Ayrıntılar süreçleri belirler. Firmaların ambalajlama seçenekleri önemlidir.

Evden eve nakliyatta eşyaları kim paketler?

Eşyaları paketleme hizmeti nakliye şirketleri tarafından yapılmaktadır. Bazı durumlarda mutfak eşyaları ve ev tekstil eşyaları müşteri tarafından paketlenir. Mobilya ve kaba eşyaların paketleme işlemlerinden ise nakliye şirketleri sorumludur.

Evden eve nakliyat kaç kişi ile yapılmaktadır?

Evden eve taşımacılık işlemleri için evin büyüklüğüne ve eşya sayısına göre eleman gönderilir. Genel olarak 2+1 evler için 4 kişi, 3+1 evler için  5 kişi ve daha büyük evler için 6 taşıma elemanı gerekmektedir. Personellerden en az 1 tanesi mobilya ustası olmalı, monte ve de monte işlemlerini yapmalıdır.

Evden eve nakliyat için hangi ambalaj malzemeleri tercih edilir?

Evden eve nakliyat şirketleri ambalaj malzemesi olarak patpat naylonlar ve streç, folyo tercih etmektedir. Bunun yanında kolileme işlemleri de yapılmaktadır. Taşıma öncesinde dilediğiniz ambalaj seçeneğini şirket yetkilerine belirtebilirsiniz.

Nakliye sektörünün kapsamı nedir?

Nakliye sektörü hem ülkemiz standartlarında hem de dünya standartlarında sürekli olarak gelişim göstermektedir. Çok geniş bir kapsam ile faaliyet gösterir. Evden eve nakliye, ofis ve iş yeri taşımacılığını da kapsar. Hem şehir içi hem de şehirlerarası nakliyat olarak hizmet vermektedir. Bunun yanında havayolu ve gemi taşımacılığı da hizmet kapsamı altındadır. Depolama hizmetleri de kapsam alanı altında değerlendirilir.

Mobilyalar için marangozlar ekibe dahil midir?

Ekip içinde mobilya ustası, marangoz, tesisatçı ve elektrikçi gibi farklı iş kollarından personeller yer almaktadır. Bütün eşyalarınızın montesi ve de montesi yapılır. Aynı zamanda tamir ve kurulum aşamalarında da hizmet veriyoruz.

Evden eve nakliyat için rezervasyon yaptırmam gerekir mi?

Nakliye için şirketimiz ile rezervasyon yaptırabilirsiniz. Taşınma öncesinde en azından 2-3 gün öncesinde şirketimizi arayarak taşıma koşulları hakkında bilgi almanız gerekiyor. Aynı zamanda ekspertiz çalışması için de bunu yapmanız gerekir. Bu çalışma ile fiyat belirleme işlemi yapılır.

Evden eve nakliyat hangi araçlar ile yapılmaktadır?

Şirketimiz geniş bir araç filosu ile ihtiyaca yönelik hizmet vermektedir. Her boyda araçlarımız yer almaktadır. Araçlar eşyaların boyutlarına, sayılarına ve taşıma yapılacak semtin sokaklarına göre yapılır. Metal kasa, içi mobilya kaplı araçlar tercih edilir. Şirketimiz tecrübeli şoförler ile hem şehir içi hem şehir dışı taşımacılık yapmaktadır.

Evden eve nakliyat hizmetinde her zaman müşteri isteklerini dikkate almaktayız. Kurumsal olarak bu hizmete 1982 yılında başlamış firmamız günümüzde asansörlü evden eve nakliyat hizmetini de sunmaya başlamıştır.