Asansörlü Taşımacılık

Asansörlü Taşımacılık

  Modern dünyanın getirdiği yenilikler nakliye ve taşımacılık sektöründe de kendisini etkin şekilde gösterek oldukça büyük kolaylıklar sunmaktadır.  Ev, ofis ya da işyeri taşıma işlemleri oldukça zahmetli ve yorucu işlemlerdir. Tarihten günümüze kullanılan klasik insan gücüyle taşıma işlemleri esnasında iş tamamlansa dahi sonuç olarak hasar görme ihtimali yüksek, insan iş gücü de sonuna kadar kullanılmış olurdu.

  Asansörlü nakliyat işlemlerinin günümüzde aktif olarak kullanılması sadece insan işgücünden yana değil, zamandan ve maliyetten de tasarruf sağlamaktadır. Oldukça güvenli, kaliteli, rahat ve hızlı bir eşya taşıma işlemi yapılarak müşteri memnuniyeti sağlanmaktadır.

Asansörlü Taşımacılık Nasıl Yapılır?

   Asansörlü taşımacılık nasıl yapılır denilecek olursa; nakliye aracı ile taşınacak daire arasında uzun bir merdiven benzeri bir mekanizma kurulur. Aşağı ve yukarı doğru hareket edebilen bir alana sahip bu asansör mekanizması eşyaların bina içerisinde gürültü yapılmadan, eşyaları kaldıracak işçiden de tasarruf edilerek taşınmasını sağlamaktadır.

   Asansörlü eşya taşıma hizmetlerinde amaç eşyalara kesinlikle herhangi bir zarar vermeden ambalajları bozulmadan nakliyesini sağlamaktadır. Klasik yöntemlerle taşıma işlemlerinde ikiden fazla elemana ihtiyaç duyulurdu. Özellikle üst katlarda bulunan dairelerde bulunan eşyaların taşınması esnasında inanılmaz bir performans sergilense bile, kapılardan geçerken duvarlara ya da kappı kenarlara muhakkak çarpma yaşanır ve bu sebeple eşyalarda çizikler meydana gelirdi. İşte teknolojinin verdiği kolaylıkla kurulan asansörlü sistemde eşyalarınızın kesinlikle zarar vermeden taşınması söz konusudur.

  Asansörlü eşya taşıma hizmeti esnasında nakliye aracı yanında bir kişi, daireden eşyayı mekanizmaya yerleştirecek bir kişi olması taşıma işlemi için yeterli olabilmektedir. Genellikle aracın bulunduğu caddeye bakan balkondan nakliye işlemi başlatılır. Balkonu olmayan evlerde zararı karşılanmak üzere caddeye bakan odanın camı sökülür ve bu camdan eşyalar asansör ile nakliye aracına indirilir.

   Asansörlü evden eve nakliyat hizmeti veren firmalar paketlemesinden taşınmasına bütün işlemi büyük titizlikle takip etmektedirler. 

Neden Asansörlü Taşımacılık?

  1. Özellikle ara katlarda merdivenlerin yapısı gereği, eşya taşınırken bina içerisinde duvarlara zarar vermek olasıdır. En başta bina içerisine ya da bina asansörüne zarar verme ihtimali ortadan kalkar.
  2. Özellikle asansörsüz binalarda dar merdiven inişleri sebebi ile eşyaların geçişleri çok zor olmaktadır. Bu esnada eşyayı indirme sırasında gidip gelmeler, inip çıkmalar ve her katta dönüş yaparken harcanan vakit göz önüne alındığında asansörlü taşıma firmalarının gerçekten mükemmel bir hizmet sunduğu açıktır ve oldukça kıymetlidir.
  3. Eşya taşıma işleminde riskleri yok denecek kadar aza indirir.
  4. Bina içerisinde taşıma işlemi yapan kişilerin konuşmaları ya da eşya taşıma işleminden kaynaklı oluşacak gürültüden bina sakinlerinin rahatsız olmasının önüne geçilmiştir.
  5. Asansörlü eşya taşıma işlemi direk dairenin içine doğru yöneldiği için hedef bellidir. Çalışanlar da eşya sahipleri de aynı noktalara odaklıdır.
  6. Özellikle site benzeri yüksek yapılı binalarda bina yönetimlerinin eşya taşıma amaçlı binaya ait asansörün kullanılmasına izin vermemesi sebebi ile özellikle kullanımı gereklidir.
  7. Asansörlü taşımacılık eşya taşıma mesafesini azalttığı için işçilerin dikkatleri asla dağılmaz. Çünkü bedenen yük taşıma işleminden kurtuldukları için daha dinç ve zinde kalırlar. Bu durum dikkatlerinin dağılmamasına sebep olur ve işlerine daha iyi odaklanırlar.

   İstanbul asansörlü nakliyat firmaları içerisinde kendisini kanıtlamış ve pazarda ismini ilk sıralara taşımış olan şirketimize iletişim numaralarımızdan ulaşabilir ve eşya taşıma ve nakliye işlemleriniz için fiyat bilgisi alabilirsiniz. Eşyalarınızın güvenle, kaliteli ve profesyonelce taşınması için geleceğiniz en doğru adres olduğumuzu gerek nakliyat ekipmanlarımız, personelimiz ve araçlarımızla, gerekse referanslarımız ve ortaya koyduğumuz bütün başarılı eşya taşıma geçmişimizle ortaya koymaktayız.

 

Teknik Bilgiler