Nakliyatın Gelişim Aşaması

1.168

Günümüzde iş ya da sosyal hayatımızda olan bazı değişiklikler sebebi ile başka şehir ya da bulunduğumuz şehirde başka ilçelere taşınma durumu olabilir. Evi bir yerden bir yere taşımak kolay görünebilir ama özen ister. Ancak rutin koşuşturma içerisinde, taşınma işi ile müşteriler birebir ilgilenemezler.

Bu nedenle evden eve nakliyat işini özenle yapacak, işin sorumluluğunun bilincinde firma arayışı içinde olurlar. Karar verirken olumlu referanslarda ayrı bir etkendir. Tecrübeli çalışanlar ile eşyalarınızın ambalajlanma aşamasından, başka bir yere nakletme aşamasına kadar her işlem profesyonelce yerine getirilir.

Nakliyatın Gelişim Aşaması
Nakliyatın Gelişim Aşaması

Müşterilerin çalışacakları firmaya karar vermesinin ardından, firma internet sitesi üzerinden online ya da telefon ile iletişim kurulur. Taşınacak adrese ücretsiz bir eksper gönderilir. Evden eve nakliyat hizmeti içerisinde bulunan ekspertiz hizmeti ile eşyaların niteliği, paketlemenin nasıl yapılacağı, hangi aracın kullanılacağı belirlenir.

Kaç işçi ile çalışarak kısa sürede taşıma işi yapılacağına karar verilir. Böylelikle önceden planlama yapıldığından, taşınırken herhangi bir problem yaşanmaz. Kurumsal çalışmanın gereği işler tecrübeli ve iyi iletişim sağlayabilen ekiple tamamlanır. Müşterilerin herhangi bir sorun yaşadığında kısa sürede çözüme ulaştıracak bir personele ulaşmaları da mümkün olacaktır.

Nakliyat Alanında Gelişim

Taşınma işi firmalarca önceki yıllarda fazla özen gösterilmeden yapılıyor, sadece eşyaların bir yerden bir yere taşınması mantığı ile çalışılıyordu. Sonuçta eşyalar zarar görebiliyordu. Evden eve nakliyat firmaları günümüzde, sektördeki gelişmelerin takibi ve profesyonelleşme ile hem hasarsız taşıma işi hem de zamanı iyi kullanarak işi tamamlamaktadır. Firmaların amacı sektör içindeki güvenilirliği korumak ve olumlu referanslar almaktır.

Eşyaların paketlenmesi ve araca yerleştirilmesine kadar her süreç belirli bir düzenle ilerler. Araçlar farklı büyüklükte ve kapalı kasadır. Personeller işinde tecrübe sahibidir. Montaj, de montaj yapabilirler. Bunlar için ekstradan usta getirmeye gerek kalmaz. Kaliteli malzemeler ile eşyaların zarar görmeyecek şekilde paketlenmesi sağlanır. Eşyalar, nakledilirken zarar görmemesi için araca yerleştirilirken düzgün istiflenir.

Taşınma işi için gerekli tüm malzemeler personel tarafından tedarik edilir. Böylece mobilyaların sökülmesi, elektronik cihazların taşınması rahatlıkla yapılabilecektir. Personel işinde uzman ve el becerisi olan ustalardan oluşur. Diğer sektörlerin birtakım kurallara tabi olması gibi nakliye sektöründe de belirli kurallar vardır.

Firmaların, Ulaştırma Bakanlığı’nın verdiği K3 adlı şehir içi ve dışı taşımacılık yetki belgelerinin olması gerekir. Belgenin sağladığı yetki ile taşıma işi sorunsuz prosedürüne uygun yapılır. Kurumsal çalışma her iş alanında avantaj getirir. Profesyonellik, deneyim ve disiplin kurumsal çalışmanın özelliklerindendir.

Ev taşıma işi, düzenli çalışma ve personelin güler yüzlü yaklaşımı ile müşteri memnuniyeti kazanarak tamamlanır. Bu anlamda çalışacak kişiler firmanın ön yüzüdür ve seçilirken hem deneyimli olmasına hem de iletişim yönünün kuvvetli olması önemsenir.

Evden Eve Nakliyat Alanında Gelişme

Taşıma sektörünün gelişimi ile firmalar personel seçiminden taşıma işinin tamamlanmasına kadar kurumsal davranarak çalışır. Evden eve nakliyat işinde amaç eşyaların çizilip kırılmadan taşınmasıdır. Bu sebeple işinde usta çalışanlar ve zamanında, titiz çalışmalar yapılır. Eşyalar özelliklerine göre uygun malzemelerle paketlenir.

Çalışma sırasında işin düzgün yürüyüp yürümediği kontrol edilir. Böylece herhangi bir aksama olması durumunda seri bir şekilde işin ilerlemesi sağlanır. Sektörde yer edinmek için olumlu dönüşler alınması önemlidir. Müşteriler bu referanslar ile seçim yapacaklardır. İş, maksimum müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı yapılır.

Evden eve taşımacılıkta çok katlı binalarda taşıma işleri asansörlü araçlar ile yapılır. Bu binalarda eşyaların insan gücü ile indirilmesi neredeyse imkânsızdır. Bina koridorları ve asansörleri eşya taşımaya elverişli olmayabilir. Eksper dairede asansörün yerleştirileceği yeri tespit eder.

Taşıma zamanı geldiğinde, asansör dairede belli bir yere sabitlenerek, eşyalar merdiven kullanmadan direk olarak araca indirilir. Fazlası ile zaman tasarrufu sağlayan bu sistemle artık çok katlı binalarda ev taşıma işi kolaylaşmıştır. Herhangi bir kaza riski olmaması için araçların bakımları belirli aralıklarla yapılır ve işçilerin güvenlik tedbirleri alınır.

Evden eve taşımacılık, şehir içi taşımacılığın yanı sıra eğitim, iş değişiklikleri ya da başka sebeplerle şehir dışı taşımacılık da yapılır. Şehirlerarası nakliyatta mesafeler uzayacağından eşyaların hasar görme olasılığı da artar. Tecrübelerin getirdiği dikkatle, uzun mesafeye uygun nakliye araçları kullanılır. Eşyalar ambalajlanır iken sağlam malzemeler kullanılır.

Evden Eve Nakliyat Alanında Sigorta İşlemi

Taşıma işi yapılırken eşyaların çizilme, kırılması sonucu müşteri zarar uğrayabilir. Bu sebeple evden eve nakliyat hizmetinde eşya sigortalama işlemi yapılarak hasar bedeli karşılanır. Müşterilerle yapılan sözleşme içeriğinde taşıma sigortası yapılır.

Evden Eve Nakliyatın Gelişim Aşaması
Evden Eve Nakliyatın Gelişim Aşaması

Sigorta yapılması müşterilerin daha huzurla taşınma işlemini tamamlamasını sağlar. Sözleşme ile yapılan taşıma işi firmanın profesyonel davrandığını gösterir. Eskiden nakliye sektöründe sözleşme ile çalışılmadığı gibi, müşterilerin eşyasında kaza ile oluşan hasar karşılanmıyordu. Taşıma sektöründeki gelişmeler sonucu, faaliyetler daha kurumsal yapılmaktadır.

Ev taşıma hizmetlerinde müşterinin güven duyması çok önemlidir. Eşyaların hasar karşısında güvenceye alınması müşterilere ek olarak bir konfor ve rahatlama sağlar. Sigorta herhangi bir zarar durumunda zarar bedelini firmaya öder, firma da müşteriye ödeme yapar. Sözleşmede bir hasar limiti vardır ve bu limit üzerinde zararlar da sigorta tarafından karşılanmaktadır. Gerekli yetki belgelerini taşıyan nakliyat firmaları müşterilerle taşıma sözleşmesi yaparlar. Güvenilirlikleri artar bunun yanı sıra da maksimum müşteri memnuniyeti sağlanır.

Firmaların yılların deneyimini taşıması da uygulamadaki profesyonel davranışlarda bir etken olmaktadır. Prensipli çalışmalar ile herhangi bir aksama olması halinde kısa sürede çözüm sağlanır. Belirli bir düzen içerisinde yürütülen taşımacılık ile zaman kaybı yaşanmaz, kısa sürede hizmet tamamlanır.

Nakliyat Fiyat Belirlemesi

Müşteriler ev taşıma için iyi referanslı firmalar arar iken aynı zamanda makul fiyatlar verebilecek firma olmasına da dikkat eder. Evden eve nakliyat fiyatları şehir içi taşımacılık ile şehir dışı taşımacılıkta farklılık gösterir. Şehir dışı taşımacılıkta araya uzun mesafeler girebileceğinden maliyetlere araç yakıt masrafları da eklenir.

Şehir içi taşıma işinde personel ücretleri, ambalaj malzeme giderleri olarak giderler oluşur. Ayrıca asansörlü araç ya da normal nakliye araçları kullanılması durumuna göre de fiyatlar değişir. Bütçeyi yormayan, gereksiz gider kalemlerinin olmadığı maliyetlerle belirlenen fiyatlar verilir. Amaç müşterinin hem huzur içinde evini taşıması hem de uygun bir ödeme sonucu işin tamamlanmasıdır.

Nakliye işinde müşterilerin anlık problemlerinin çözülmesi çok önemlidir. Zaman kaybı yaşanılması istenmez. Bu sebeple firmada çalışan profesyonel ekip her an sorunlarınızı çözmek için odaklanmıştır. İletişim her alanda önemlidir.

Nakliye sektöründe çalışan personelde bu anlamda eğitim alır. Güler yüzlü, anlayış içerisinde diyaloglar kurulur. Yaşamın getirdiği ihtiyaçlar, yer değişiklikleri sebepleri ile taşıma hizmetlerine çok ihtiyaç duyulur. Fazlaca taşıma firmasının bulunduğu sektörde tercih edilen olmak müşteri memnuniyetinden geçer. İhtiyaç doğrultusunda çeşitli büyüklükte, kapalı kasa araçlar, asansörlü araçlar ile geniş bir araç filosuna sahip olmalıdır.

Bunun içinde firmanın kurumsal çalışması, birebir iletişim, işinin ehli insanların taşıma hizmetinde yer alması önem arz eder. Uluslararası standartlara uygun, sektördeki değişmeleri takip eden firmalar sektör içerisinde yerini alır.