Nakliyat Firması Çalışanı İçin Etik

2.287

Nakliyat firması çalışanı için etik değerler, yasalarca sınırları belirlenen davranışlar haricinde, evden eve nakliyat çalışanlarının müşterilerinin güven ve beklentilerine uygun şekilde hareket etmesi ve hizmet sağlamasını kapsar. Sektöründe öncü firmalardan olan Üçeller Nakliyat çalışanlarına düzenli aralıklarla mesleki etik üzerine eğitimler vermektedir.

Nakliyat Firması Çalışanı İçin Etik
Nakliyat Firması Çalışanı İçin Etik

Nakliyat firması çalışanları, müşterilerine karşı sorumluluklarını yerine getirirken adil, müşteriye değer veren, müşteriyi seven davranışlara sahip olması ve bu davranışları göstermesi beklenir. Evden eve nakliyat alanındaki yeterlilik sadece nakliyat sektörüne ait bilgi ve becerilerle değil, sektör ve insan ilişkileriyle alakalı doğru davranışlara sahip olmakla sağlanır. Bu davranışların sadece belirli İstanbul veya Türkiye bazında değil dünya çapında nakliyat sektörü çalışanları ve müşterileri tarafından onaylanmış ve benimsenmiş değerlere uygun olması gerekir.

Nakliyat firması çalışanları için mesleki etik, nakliye hizmeti kapsamında doğru ve yanlış davranışları inceleyerek, çalışanların vicdan ve sağduyu ile tercihler yapmasında yol gösterici ilke ve değerlerin tümüdür. En önemlisi de dürüstlük, adalet, eşitlik, saygı gibi temel ahlaki değerler üzerine hazırlanmış özel kurallar olan bu ilkelere nakliye hizmeti çalışanlarının uyması gerekliliğidir.