Esnafa Özel Nakliyat Kampanyası

2.294

Üçeller Evden Eve Nakliye firması olarak bir yılı aşkın süredir pandemiden en fazla etkilenen sektörlerdeki esnafa özel nakliyat kampanyası planladık. Geçen yıl bu zamanlarda ülkemize giriş yapan Covid-19 tüm hayatı alt üst etti. Bildiğiniz üzere eğitinden iş hayatına kadar toplumların günlük yaşamı neredeyse tamamıyla değişti. Bazı iş sektörleri uzaktan çalışma gibi çözümlerle bu savaşı en az yara ile atlatabilirken bazı sektörler salgın döneminde kazançlarını bile arttırdılar.

Esnafa Özel Nakliyat
Esnafa Özel Nakliyat

Hangi Sektörler Kazandı Hangileri Kaybetti?

Sokak kısıtlamaları gelene dek aslında orta ve küçük işletmelerde küçülme ve kazançlarında eksilme meydana gelse de bir şekilde işlerini idare edebiliyorlardı. Fakat sokak kısıtlamaları ile birlikte yerinde hizmet alınması zorunlu olan, online olarak müşterisine hizmet sağlayamayan, sektörü buna uygun olsa bile online hizmete geçemeyen işletmeler çok büyük kayıplar yaşadı ve hatta bir çoğu kapanmak durumunda kaldı.

Bilişim, ilaç ve tıbbi malzeme, inşaat gibi sektörler ise hiç etkilenmedi diyebiliriz. Bunların arasından ilaç ve tıbbi malzeme alanında faaliyet gösteren ilaç depolarından eczanelere, tıbbi malzeme üreticilerinden pazarlamacısına kadar bir çok bağlı alt sektör de hızla büyüdüler ve bu dönemde kazançlı çıkabildiler.

Evden eve nakliyat ve eşya taşımacılığı üzerine faaliyet gösteren bizim gibi firmalar açısından bakılırsa; bizler de açıkçası olumsuz etkilendik. Çünkü insanların sektörlerin hareketliliğinin ve genel toplumun aktivitesinin zayıfladığı bu dönemde tahmin edeceğiniz gibi nakliye hizmeti almak isteyen şahıs veya şirketlerin sayısı da azaldı.

Neden Böyle Bir Kampanya Düzenledik?

Evden eve nakliyat firması olarak öncelikle bu zorlu süreçte tekrar normalleşmeyle paralel olarak özellikle küçük işletmelerin eski dinamiğini yakalaması için bizim gibi teşvik edici hamleler gerektiğini düşünmekteyiz. Bizler de bu dönemde zorlansak bile problemlerin üstesinden el birliği ile geleceğimizin bilincindeyiz. Her sektör gibi nakliyat sektörü de bu zincirin bir parçası ve diğer sektörler normale ne kadar çabuk dönerse bizler de o kadar çabuk döneceğiz.

İşletmelerin hızlı toparlanmasına yardımcı olmak, nakliyat gereksinimlerinde fiyat problemi yaşamalarının önüne geçmek ve ülkemize bir nebze de olsa fedakarlık yapabilmek adına böyle bir kampanya düzenliyoruz. Yıllardır eşya depolama ve evden eve nakliyat üzerine en iyi hizmeti vermeye çalışan firmamız gereken durumlarda bu şekilde sorumluluklar almaktan da geri kalmayacaktır.