Beyaz Eşyalar Nasıl Taşınır?

2.208

Beyaz eşyalar nasıl taşınır sorusu ev taşımak isteyen birçokları tarafından sürekli sorgulanmaktadır. Beyaz eşya gibi elektronik eşyalar taşınırken dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Özellikle ağır ve elektronik olan eşyaların yanlış taşınması ev sahiplerini büyük oranda zarara uğratabilmektedir.

Beyaz Eşyalar Nasıl Taşınır?
Bulaşık Makinesi

Birçokları tarafından sağlam ve dayanıklı görülen beyaz eşyalar aslında oldukça kırılgan bir yapıya sahiptir. Beyaz eşya taşınırken bilinmesi gereken hususlardan tutun da eşyaların paketlenmesine kadar birçok noktada profesyonel hizmet almak gerekir.

Profesyonel evden eve nakliyat firmamız Üçeller Nakliyat tarafından her bir nakliyat hizmetinde eşyaların niteliklerine göre taşıma işlemi gerçekleştirilmektedir. Nakliyat sürecinde güvenli bir taşınmayı olanaklı hale getirmek için eşyaların bulundukları kategorilere göre paketleme yapılır. Tahta mobilya ile elektronik eşyaların nakliyatı sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar birbirinden farklı olabilmektedir.

Yazımızda Neler Var?

Beyaz Eşya Taşırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beyaz eşya taşırken dikkat edilmesi gereken öncelikli husus nakliyat hizmetinin nasıl verildiğidir. Beyaz eşya gibi ağır eşyaların taşınması sürecinde gerekli tüm araçlar aktif olarak kullanılmalıdır. Eski usul nakliyat hizmetlerinin günümüzde geçmişte kaldığı göz önünde bulundurulmalıdır.

Teknolojinin nimetlerinden faydalanarak sağlıklı ve güvenilir hizmet almanın ayrıcalıklarından faydalanmak için profesyonel nakliyat firmaları ile iletişime geçmeniz gerekir. Beyaz eşya nakliyatı, eşyaların güvenli bir şekilde taşınmasının yanı sıra çizilme ve düşmeye karşı ekstra korunması gereken hizmetlerden biridir. Beyaz eşya taşırken dikkat edilmesi gerekenler ise aşağıdaki gibidir;

  • Beyaz eşyalar için uygun paketleme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Böylece eşyaların çizilmesi ve darbe alması engellenebilir.
  • Eşyalar araçlara yerleştirilirken sağlam bir şekilde yerleştirilmelidir. Eşyalar arasında boşluk kalması yolculuk sırasında devrilme ya da düşme riskini beraberinde getirir. Bu durumda nakliyat hizmetinden alınan verim düşer.
  • Beyaz eşyaların taşınması için uygun araçlar kullanılmalıdır. Nakliyat hizmetinin nereden nereye yapıldığında bağlı olarak ne kadar yüksekliğe yapılacağına da dikkat edilmelidir.
  • Gerekli görüldüğü hallerde asansörlü evden eve nakliyat hizmetlerinden faydalanılmalıdır. Böylece eşyalarınızın apartman içerisinde zarar görmeden hızlı bir şekilde taşınması olanaklı hale gelir. 

Hangi Beyaz Eşyalar Nasıl Taşınmalıdır?

Beyaz eşya taşırken dikkat edilmesi gereken başlıca bazı unsurlar vardır. Özellikle beyaz eşyaların hangilerinin nasıl taşınacağı yönünde uzman desteği almak şarttır. Buzdolabından tutun da çamaşır makinesine kadar her elektronik eşyanın taşınırken dikkat edilmesi gereken farklı yönleri bulunmaktadır.

Beyaz eşyalarınızı taşıması için güvendiğiniz firmanın güvenli paketleme işlemleri yapması gerekir. Güvenli bir paketleme beraberinde daha sağlıklı bir ulaşımı mümkün kılar. Çamaşır makinesi taşırken mutlaka emniyet kilidi aktif olmalıdır. Bununla birlikte çamaşır makineleri taşınmadan önce içerisindeki tüm su boşaltılmış olmalıdır.

Çamaşır makinesi taşınırken amatör firmaların sık yaptığı hatalardan biri de çamaşır makinesinin tam olarak boşaltıldığından emin olmadan nakliyat sürecini başlatmaktır. Eşyalar nakliye aracına yüklendikten sonra çamaşır makinesinin su akıtması diğer eşyaların da zarar görmesine neden olabilir. Özellikle uzun vadeli nakliyat işlemlerinde büyük hasarlar meydana gelebilmektedir.

Beyaz Eşyalar Hassas Elektronik Eşyalardır

Beyaz eşyalar hakkında sık bilinen yanlışlardan biri de dayanıklı olduklarıdır. Elektronik eşya kategorisine giren beyaz eşyalar görece birçok eşyaya oranla daha hassastır. Bu bağlamda elektronik eşyalar taşınırken uygun paketleme yapılmalı ve gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmalıdır.

Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, buzdolabı, kurutma makinesi gibi akla gelen beyaz eşyaların nakliyat sürecinde araca yüklenme şekli de büyük önem taşımaktadır. Eşyaların araca yüklenirken doğru bir şekilde konumlandırılması gerekir.

Doğru konumlandırma ise hareket halindeki araçta eşyaların sabit olduğu pozisyondur. Bununla birlikte beyaz eşyaların dik olarak konumlandırılması gerekir. Eşyaların yan ya da sırt üstü yatırılması eşyanın çalışma mekanizmasına zarar verebilir.

Beyaz Eşya Taşıma Hizmeti Kimden Alınmalıdır?

Beyaz eşya taşıma hizmeti almadan önce kurumsal bir firma tercih ettiğinizden emin olmalısınız. Beyaz eşya, mobilya taşımacılığı yapılırken dikkat edilmesi gereken başlıca husus güvenilir bir hizmet almak olmalıdır.

Beyaz Eşyalar Nasıl Taşınır?
Çamaşır Makinesi

Beyaz eşya, mobilya gibi aklınıza gelen her türlü eşyanızı taşımak için kurumsal firmamıza güvenebilirsiniz. Müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikamız kapsamında hızlı bir nakliyat süreci gerçekleştirebilirsiniz. 

Profesyonel Beyaz Eşya Taşımacılığı Hizmetleri

Profesyonel beyaz eşya taşımacılığı hizmetleri nakliyatın her adımında önem arz etmektedir. Eşyaların yaşam alanlarında paketlenmesinden tutun da nakliyat sürecinde nasıl taşındığına, hedef alana nasıl teslim edildiğine kadar her yönden önemlidir.

Profesyonel beyaz eşya taşımacılığı hizmetlerimizden faydalanmak için müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Sadece beyaz eşya değil aynı zamanda tüm yaşam alanınızı taşıyabilir, eşyalarınızı depolamak için eşya depolama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Söz konusu nakliyat olduğunda yılların tecrübesi ile uzman ekibimiz tarafından verilen hizmetlere güvenebilirsiniz.

Ev eşyası taşıma işleminde sizlerin istekleri ön plana almaktayız. Şirketimiz her zaman müşterisini koruma taraftarıdır. Herhangi bir hasar durumda şirketimizin ihmali ise sigorta tarafından eşyalarınızın bedeli ödenir. Beyaz eşyaları her zaman sigorta kapsamı altına almaktayız.