Eşya Ambalajlama

Eşya Paketleme

   Evden Eve Nakliye işlemlerinde en özen gösterilmesi gereken konuların başında eşyaların paketlenmesi gelmektedir. Taşınacak olan eşyalardaki çeşitlilik ve dayanıklılıklarına göre sınıflandırılarak, yapılarına uygun malzeme ile paketlenmeleri gerekmektedir.

   Nakliye işlemi yapılan bir ev, bir ofis, bir fabrika ya da bir antikacı da olabilir. Burada esas olan hangisi olursa olsun içerisinde taşıması yapılacak olan eşyanın kesinlikle zarar görmemesidir. Müşteriler eşyalarına hassas davranılması noktasında en titiz çalışmayı hangi şirket gösterecekse orayı tercih edeceklerdir. Bu nedenle taşınma işleminden önce çok iyi bir araştırma ile profesyonel ve kurumsal nakliye firmaları elbetteki öncelik kazanacaktır.

   Şirketimiz eşya paketleme noktasında gerek personelinin profesyonel ekip çalışması gerekse kullandığı ambalaj malzemeleri ile en titiz müşterilerin de ilk tercihidir.

Eşya Paketlemede Eşya Sınıflandırılması

   Taşınacak eşyaların taşınma esnasında kesinlikle zarar görmemesi için patpatlar yardımı ile paketlemesini yapmaktayız. Eşya paketlemesinde işin kaliteli sonuç verebilmesi, paketleme sırasında eşyaları özelliklerine göre doğru sınıflandırarak farklı kolilerde paketlenmesine bağlıdır.  Eğer cam veya porselen gibi kırılacak eşyalar paketlenecekse arkadaşlarımız bu eşyaları beyaz ambalaj kağıtları yardımı ile sarar ve bu şekilde nizami düzende koliye dizilir. Kırılacak eşyaların kolideki dizilişi, eşyaların zarar görmemesi açısından oldukça mühimdir.

Mobilya Paket ve Ambalajı

   Özellikle mobilyaların paketlenmesi konusunda dikkatli olunması gerekmektedir. Herhangi bir çizilmeye karşı patpatlar düzgün şekilde mobilya ya da koltuklara sarılır. Bu sayede koruyucu bir yüzey oluşturulur. Mobilyaların taşınma işlemine hazırlanması için mobilyalarınıza zarar vermeden sökme işlemini yapacak usta marangoz ekibimiz bulunmaktadır. Dikkatli şekilde demonte hale getirilen mobilyalar uygun şekilde camlar bir araya alarak ambalajlanır. Yine cam eşyalara zarar gelmeyecek şekilde kolileme yapılır.

Beyaz Eşya Paketleme

   Evlerde ya da ofislerde paketleme yapılırken en çok zarar görmeye müsait yapı beyaz eşyalarda vardır. En ufak yanlış bir harekette çizilmeye müsait dış yüzeyleri olduğu için paketleme konusunda oldukça kaliteli bir çalışma ortaya konulmak zorundadır. Şirketimiz beyaz eşyalarınıza en büyük hassasiyeti göstererek ebatlarına tam gelecek şekilde ambalaj ürünleri ile paketlenmelerini sağlamaktadır.

Eşya Paketlemede Kullanılan Malzemeler

   Ambalaj yaparken sadece patpatlar değil, yuvarlak ya da kutu koliler, ambalaj için özel yapım ipler ve yatak kılıfları gibi ambalaj malzemeleri de kullanılmaktadır. Burada hangi ambalaj malzemesinin nerede kullanılacağını belirleyen  eşyanın cinsi, boyutu ve özellikleridir.  Bu özelliklere bakılarak eşyaları paketleyecek arkadaşlarımız ; muhtelif ebatlarda  beyaz kraft karton kutular, kapitoneler, balonlu naylonlar ile bol miktarda ambalaj kağıdı kullanmaktadırlar.

   Tabi taşıma esnasında ev eşyalarının haricinde özel eşyalar da hususi olarak dikkatle paketlenmektedir. İşinde profesyonel ve deneyimli arkadaşlarımız eşyalarınıza gerekli hassasiyeti göstererek paketleme işlemini tamamlayacaklardır. Evden eve nakliye firması olarak eşyalarınızı kendi eşyamız bilincinde bilip taşımaktayız.

 

Teknik Bilgiler